4 DESIGN DAYS

Dyskusje o architekturze ekologicznej, oszczędzaniu naszych zasobów i nowoczesnych technologiach z designem w tle.

W dniach 26-29 stycznia wnętrza Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach zamieniło się w wielką arenę rozmów o architekturze, designie, nieruchomościach, rozwoju miast czy zrównoważonym projektowaniu. Udział w tych interesujących rozmowach wziął również Marcin Furtak Kierownik Małopolskiego Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego. Padło wiele ważnych i inspirujących do działania opinii i wniosków, które pozostaną w naszych głowach na bardzo długo.
Były rozmowy o zadaniach, jakie ma do spełnienia współczesna architektura i design w trosce o lepsze jutro. Co architektura i design mogą zrobić, by nasze dzieci miały szansę cieszyć się światem, w kształcie, który my znamy. Wnioski? Choćby taki, że architekturę może zniszczyć nie tylko komercjalizacja, ale też brak kontroli nad partycypacją społeczną, która jest dobra, ale potrzebuje kuratora. Bez niego powstaną budynki, z których nikt nie będzie korzystał, a to cios nie tylko dla miasta, ale także dla środowiska.

Rozmowy o roli architektury i designu w zmieniającym się świecie, przyszłości nieruchomościowego biznesu, zrównoważonym rozwoju miast i firm oraz przyszłej odbudowie Ukrainy. Ciekawi goście, dobre miejsce i ważny pretekst do spotkania to najlepszy miks udanej imprezy.