Projekt BMS 2017 - technologia, integracja, efektywność

W dniach 18-19 października w Ołtarzewie koło Warszawy odbyła się druga ogólnopolska konferencja Projekt BMS 2017. W wydarzeniu udział wzięli Dyrektor MLBE dr hab. inż. arch. Marcin Furtak oraz dr inż. Małgorzata Fedorczak-Cisak. Przedstawiciele Politechniki Krakowskiej w panelu eksperckim zaprezentowali case study na temat budynku Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego.

 

 

MLBE to jeden z najbardziej zaawansowanych budynków w Polsce, który stanowi narzędzie gromadzenia danych dotyczących efektywności energetycznej. Budynek jest wykorzystywany przez naukowców jako obiekt badawczy i narzędzie do testowania technologii oszczędzających energię.
Podczas 2-dniowego wydarzenia 20 prelegentów – reprezentantów producentów, dystrybutorów i ekspertów branżowych, zaprezentowało swoje rozwiązania w trakcie wykładów, a w debacie zabrali głos reprezentanci sektora inteligentnych rozwiązań dla budynków. W strefie wystawienniczej swoje produkty zaprezentowały firm. W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 osób.