8 września br. Konferencja naukowa Centralny Okręg Przemysłowy. W kierunku innowacyjnej gospodarki.

Ogólnopolska konferencja naukowa na 80-lecie Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Z okazji 80-lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego,       8 września 2017 r., w Auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbędzie się konferencja jubileuszowa  pt. „Centralny Okręg Przemysłowy. W kierunku innowacyjnej gospodarki”. Na konferencji przypomnimy ważny fragment polskiej historii gospodarczej, techniki i wynalazczości związanej z dziedzictwem Centralnego Okręgu Przemysłowego. Pokażemy innowacje, które naprawdę zmieniły Podkarpacie, zaprezentujemy przykłady synergii nauki i biznesu, pokażemy projekty, które odniosły sukces. Będzie to też doskonała okazja do wymiany doświadczeń, poglądów i zawiązania realnej współpracy. 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Centralny Okręg Przemysłowy to symbol skoku cywilizacyjnego z lat 30. XX w. we wszystkich wymiarach – a zwłaszcza gospodarczym, społecznym, urbanistycznym, kulturowym. Źródeł tożsamości regionu Podkarpacia, który do dziś kojarzony jest z produktami, zakładami, czy nowoczesną myślą techniczną, należy upatrywać właśnie w latach budowy Okręgu. Wynalazczość to most łączący polską myśl technologiczną z czasów budowy COP z innowacyjną wizytówką obecnego województwa podkarpackiego. Przyjęta oś konferencji, Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość, odzwierciedla aktualność i ponadczasowy charakter Okręgu. Na konferencji porozmawiamy jak skorzystać z tego historycznego potencjału.

W trakcie wydarzenia będziemy gościć przedstawicieli polskiej nauki i przedsiębiorców, historyków, ekonomistów, architektów oraz praktyków gospodarczych, osoby zajmujące najwyższe szczeble w swoich instytucjach. Wśród tematów poruszanych w 13 referatach pojawią się kwestie związane między innymi z innowacjami w przemyśle zbrojeniowym, lotniczym, energetycznym,  w architekturze czy ze sposobami finansowania innowacji przyszłości.  

W programie oprócz referatów znajdzie się także panel dyskusyjny „Od COP do współczesnej polityki gospodarczej”. 

 Konferencja, jako wydarzenie cykliczne pn. „Teraz COP”, będzie organizowana co dwa lata.

 

Więcej o konferencji można przeczytać na www.konferencja-terazcop.pl

 

Organizatorzy konferencji:

Miasto Stalowa Wola, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli oraz Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego, Politechnika Krakowska

 

Serdecznie zapraszamy. 

 

Przyjdź, posłuchaj, poznaj ekspertów, zainspiruj się. 

 

Wstęp wolny.

Gości prosimy o rejestrację: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.