Koło Naukowe Ecopower na Festiwalu Naukowym KINGS

Koło Naukowe Ecopower zaprezentowało się podczas Festiwalu Naukowego KINGS, który odbył się w niedzielę 2 kwietnia . W ramach stałego stoiska przez cały dzień festiwalu organizowane były pokazy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Zaprezentowaliśmy m.in. możliwości kamery termowizyjnej, ogniw fotowoltaicznych jako źródła energii odnawialnej, a także system do badania szczelności budynku. Największym powodzeniem cieszył się jednak realistyczny symulator drona, dzięki któremu uczestnicy mogli wcielić się w operatorów bezzałogowych statków powietrznych i zmierzyć się z wyzwaniem ich pilotażu. Koło reprezentowane było przez pracowników MLBE mgr inż. Mirosława Dechnika oraz mgr inż. Jakuba Rudolfa, a także studentki Magdalenę Cholewę oraz Annę Padło, którym szczególnie dziękujemy za aktywne uczestnictwo i opiekę nad stoiskiem. Nad sprawami organizacyjnymi czuwała nieustannie dr inż. Anna Romańska-Zapała. Podczas festiwalu mgr inż. Mirosław Dechnik wygłosił także referat pt. „Czy budynki potrafią myśleć?”, traktujący o tematyce  inteligencji „inteligentnych” budynków oraz ich możliwościach i funkcjonalnościach.